Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie-web.jpg

 

Historie

Moje zemědělské podnikání začalo v roce 2008, a to poté co jsem zjistil, že mě farmaření naplňuje více než studium zpěvu na Západočeské univerzitě v Plzni. Přestože jsou hudba a zpěv stálé mým velkým koníčkem, mým osudem se stalo zemědělství.

Začal jsem nákupem plemenných jalovic z chovů Vladimíra Lepši a Milana Šebelky, kteří jsou u nás podle mého názoru jedni z nejlepších chovatelů. Z jejich zvířat jsem si vybudoval základní stádo. Povedlo se mi také získat dotaci z Mze pro mladé začínající zemědělce, za níž jsem nakoupil pícní techniku potřebnou pro výrobu krmiv.

Zpočátku jsem hospodařil společně se svým otcem a bratrem, ale v roce 2014 jsem se postavil na vlastní nohy. To se mi podařilo díky nákupu další potřebné techniky. Nyní jsem vybaven kompletním strojovým parkem a jsem tak plně soběstačný, což považuji za veliké plus. V současnosti moje základní stádo tvoří 20 plemenných krav a obdělávám okolo 75 ha luk a pastvin. 

Od roku 2011 hospodařím v zemědělském areálu v obci Zbyslav u Plánice. V roce 2013 jsem zde vybudoval zimoviště pro krávy s telaty, porodnu a také odchovnu plemenných býků. Na podzim 2014 jsem rekonstruoval stáj (bývalou K96), ve které v zimních měsících probíhá telení krav. Díky tomu, že jsou všechny krávy pod střechou, mám dobrou kontrolu nad porody i zdravotním stavem narozených telat. To považuji za velmi důležité.

Celý areál farmy ve Zbyslavi v současné době prochází rekonstrukcí.